jedwabno.com
  • #1
  • #2
  • #3
  • #4
  • #5
  • #6
  • #7
DNI JEDWABNA 2006



Kolejna impreza zbliżała się wielkimi krokami, a zatem przygotowania trzeba było rozpocząć od zaraz. I tak też się stało. Dwa tygodnie systematycznej i intensywnej pracy doprowadziły nas do głównej imprezy, jaka organizowana jest rokrocznie w Jedwabnie. To oczywiście Dni Jedwabna - czternaste obchody tego święta. I taki charakter obrała właśnie nasza impreza. Program jaki przygotowaliśmy na sobotnio - niedzielny wypoczynek zachęcał do udziału wszystkie pokolenia. Ponadto, każdy z uczestników, mógł włączyć się w akcję niesienia pomocy dla naszego kolegi Marka, który uległ poważnemu wypadkowi w pracy. Tak też rozpoczęły się XIV Dni Jedwabna.

W bardzo upalny poranek spotkaliśmy się na stadionie by biegiem przełajowym rozpocząć akcję niesienia pomocy dla Marka. Naturalnie bieg ten "BIEGNIJ Z POMOCĄ", nie niósł za sobą żadnych korzyści finansowych, jak to omylnie podała lokalna prasa. Na sygnał wydany przez Pana Wójta Włodzimierza Budnego, uczestnicy biegu zgodnie wystartowali. Pilotem biegu przełajowego był Adam Licki, który trzymając w ręku pochodnię doprowadził "sportowców" na dziedziniec przy GOK. Tu, kilka minut po godzinie 12 - tej, w górę poleciało 14 gołębi, których użyczył nam Pan Pakos. Dziękujemy! Po przecięciu wstęgi Przez Pana Wójta XIV Dni Jedwabna uznane zostały za otwarte.



Świętowania nie było końca. Już na wstępie otwarta została "Lokalna Księga Rekordów", do której jako pierwsi wpisani zostali Państwo Czerwińscy, za upieczenie dużego tortu. Ten niezwykły i jakże smaczny tort kosztowali zgromadzeni widzowie. Jako, że pierwsze "cięcie" przypadło Panu Wójtowi, zainteresowanych nie brakowało. Do ustalenia kolejnego rekordu "PRZECIĄGANIE WOZU STRAŻACKIEGO" zgłosiło się wielu chętnych. Rekordzistą został Pan Waldemar Bujko (turysta), który przeciągając wóz strażacki uczynił to w niespełna 13 sekund. W końcu, do ustalania rekordów, przystąpiły także dzieci i młodzież. Rekordzistką w kręceniu hula-hop okazała się Maja Niewaiadomska. Jej rekordowy wyczyn trwał 6 minut i 30 sekund. Gdyby nie trzydziestostopniowe upały, zapewne rywalizacja byłaby dłuższa. Jej młodszą kompanką była Natalka Pietruczuk, która tą samą konkurencję zamknęła w czasie prawie 4 minut. "To niesamowite" - mówili widzowie ocierając pot z czoła.
Konkurencje iście sportowe doprowadziły do pierwszego spektaklu pt. "Nasz kolorowy trzeźwy świat". Przedstawienie to kierowane było przede wszystkim do dzieci i młodzieży, ale nauki, które płynęły z jego przebiegu mógł sobie przemyśleć niejeden dorosły. Zresztą odpowiedzi dzieci były zawsze jednoznaczne i mądre. Pośród licznych zabaw słowno - ruchowych dzieci miały możliwość zapoznania się ze zdrowym stylem życia, co jak wiadomo jest niezwykle potrzebne w okresie najbujniejszego rozwoju dziecka.







W godzinach popołudniowych, kiedy słońce nie raniło już tak swymi promieniami, plac zaczęli odwiedzać kolejni goście. Tuż przed godziną 18 - tą rozpoczął się koncert pieśni biesiadnych, które w przepięknych strojach, zaprezentowali nam aktorzy z Agencji Artystycznej z Lublina. Była to wiązanka pieśni biesiadnych, tj. lwowskich, góralskichi cygańskich. Już podczas tego koncertu znaleźli się pierwsi śmiałkowie, którzy poddali się urokom muzyki biesiadnej.
Przed godziną 19-tą, na placu zaczęło pojawiać się coraz więcej widzów. W niespełna pół godziny, dziedziniec był już wypełniony po brzegi oczekującymi na koncert naszej tegorocznej gwiazdy - zespołu IVAN & DELFIN. Emocje rosły z minuty na minutę, a kiedy na scenie pojawił się wokalista zespołu - Iwan Komarenko, widzowie powitali go gromkimi brawami.
Koncert przebiegał w bardzo radosnej atmosferze, a kontakt jaki piosenkarz nawiązał z publicznością był naprawdę wspaniały. O tym, najlepiej mogli przekonać się widzowie, którzy znajdowali się w sektorze przy scenie wytyczonym dla osób niepełnosprawnych, jak też Pani Stulgis, którą Ivan zaprosił na scenę. Wokalista, podczas swojego występu, bez żadnych oporów starał się utrzymać bezpośredni kontakt z uczestnikami koncertu. Po zakończonym występie, który trwał nieco dłużej niż było to planowane wcześniej (wielokrotne bisy), wokalista opuścił scenę. Nikt z nas nie był zaskoczony, kiedy piosenkarz udał się do tłumów ludzi, którzy oczekiwali na jego autografy. Pośród oblegającego go tłumu, Ivan podpisywał nie tylko płyty, czy plakaty. Niejednokrotnie, autografy naszej gwiazdy, stawały się ozdobą koszulek, czapek, a nawet części ciała (ręce, plecy). Oczywiście nie zabrakło również chętnych na wspólną fotkę z gwiazdą i jego muzycznymi kompanami.









W trakcie rozdawania przez zespół autografów, na scenie pojawił się zespół muzyczny "Szerszeń", który poprowadził zabawę taneczną. W gorących rytmach, zarówno mieszkańcy gminy Jedwabno, jak też licznie przybyli turyści, świętowali tegoroczne Dni Jedwabna do późnej pory nocnej. Kiedy wybiła godzina 2:00 zakończyliśmy pierwszy dzień naszej imprezy.



Następny dzień rozpoczął się pokazem iluzjonistycznym, który przygotował na tę okazję magik z Olsztyna. Mimo małej ilości uczestników, pokaz był prawdziwą sztuką magii, o czym zapewne przekonali się przybyli widzowie.
Kolejny punkt programu prezentował blok taneczny. Gwiazdami tej części dnia były dziewczęta z zespołu "AKME", które przedstawiły własne układy taneczne oraz Małgorzata Górska - wielokrotna mistrzyni i wicemistrzyni zarówno o zasięgu krajowym jak i światowym w tańcu hip-hop i dance.
Nagła ulewa spowodowała opóźnienie dalszej części przygotowanego prze GOK programu. Jednak, kiedy niebo pojaśniało, natychmiast rozpoczęliśmy konkurs piosenki dowolnej dla firm z terenu gminy Jedwabno, pt. "ŚPIEWAJĄCE FIRMY". Pośród zgłoszonych przez firmy kandydatów, pierwsza nagrodę zdobyła Pani Milena Zyśk, która reprezentowała firmę S.C. "KRAM" Bożena Wyrzykowska - Buk i Wiesław Nideraus. Kolejne tytuły i nagrody zdobywali uczestnicy Przeglądu Piosenki Turystyczno - Obozowej pt. "OBIEŻYŚWIAT". Ku naszemu zadowoleniu zgłosiło się sporo uczestników. Jury przyznawało nagrody w 6 kategoriach. Największą ilość tytułów zgromadziły dziewczęta z zespołu "ISKIERKA", które reprezentowały GOK w Samborowie. Natomiast najmłodszą uczestniczką przeglądu była Zuzia Barańska, która nie bacząc na licznie zebraną publiczność, pokonała tremę i tym samym zdobyła I nagrodę w swojej kategorii.
Podczas obrad jury widzowie nie mieli czasu na nudę. Piosenka "Nie płacz kiedy odjadę", którą miałam przyjemność zaśpiewać, rozpoczęła "KONCERT LOKALNYCH TALENTÓW" Uczestniczki: Elżbieta Pieńkosz, Marta Dobrzyńska i Natalka Kakowska, zaprezentowały swoje niezwykłe walory głosowe podczas śpiewania piosenek wybranych przez siebie wykonawców polskiej estrady. Talent Marty Dobrzyńskiej i Natalki Kakowskiej mieliśmy już okazję poznać na wcześniejszych imprezach. Pani Elżbieta Pieńkosz po raz pierwszy zaprezentowała swój ukryty dotąd talent. Jej występ poruszył niejednego widza.
Bardzo dużo pozytywnych wrażeń dostarczył nam również zespół szantowy "STARA KUŹNIA". Podczas godzinnego koncertu wykonawcy zaprezentowali szeroką gamę piosenek żeglarskich, które rozkołysały w tańcu i śpiewie niejednego widza. Aby atmosfera letnich wojaży na dobre zawitała na dziedzińcu, serwowaliśmy pyszną grochówkę, którą przygotowali pracownicy Ośrodka Wypoczynkowego "ZACISZE". Po tylu muzycznych atrakcjach, iście żeglarsko - obozową nutą, udaliśmy się na ognisko, które zorganizowaliśmy na placu tuż za murkiem dziedzińca. Jaskrawy płomień ogniska zachęcał do pieczenia kiełbasek, które rozchodziły się jak ciepłe bułeczki. Podczas kiedy jedni biesiadowali przy ognisku, inni wzięli udział w loterii i licytacji. Pozyskane fundusze zasiliły konto GOK i naszego kolegi Marka.





W dyskotekowych rytmach, przy fachowym zabezpieczeniu porządku przez OSP Jedwabno oraz pracowników firmy ochroniarskiej "ALARMEX", zakończyliśmy obchody XIV Dni Jedwabna.


Reasumując przebieg tej imprezy mogę stwierdzić, iż zaangażowanie oraz wkład pracy w przygotowanie XIV Dni Jedwabna był wspaniały. W związku z tym chciałabym serdecznie podziękować wszystkim osobom i instytucjom, które w wybrany przez siebie sposób wsparły działania GOK. Szczególne podziękowania kieruję do sponsorów, dzięki którym Dni Jedwabna mogły być atrakcją nie tylko dla mieszkańców naszej gminy, ale także dla przebywających na naszych terenach turystów. Sponsorzy, którzy nawiązali współpracę z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Jedwabnie, podczas trwania tej imprezy, a tym samym otworzyli się na działania kulturalne to:
- MAZURSKIE GRZYBKI Grzegorz i Marek Fesnak;
- "QUERCUS" Sp. z o. o. Mariusz Stachowicz;
- Usługi ogólnobudowlane "EKO-ARB-BUD" Andrzej Cytruk Bogdan Klóskowski
- Zakład Produkcyjno-Handlowo-Usługowy "FALCO" Henryk Słowikowski;
- Ośrodek Wypoczynkowy "RUSAŁKA" Grażyna Tomczak;
- ZAKŁAD MURARSKI Jan Grzegorzewski;
- USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE I OGÓLNOBUDOWLANE Eugeniusz Pietruczuk;
- S.C. "KRAM" Bożena Wyrzykowska-Buk Wiesław Nideraus;
- Kursy językowe "ANGIELSKI METODĄ CALLANA" Monika Bryk;
- PRZEWOZY PASAŻERSKIE Stanisław Kozłowski;
- Ośrodek Wypoczynkowy "U MAKSIA" Jacek i Agnieszka Maksymowicz;
- Ośrodek Wypoczynkowy "ZACISZE" Ryszard Koperski
- A.S.O. "MATSERWIS" Andrzej Matuszewski;
- Bank Spółdzielczy Szczytno - Oddział Jedwabno;
- Gospodarstwo Pomocnicze w Jedwabnie;
- Gminna Spółdzielnia "SAMOPOMOC CHŁOPSKA" w Jedwabnie;
- USŁUGI LEŚNE Henryk Bogucki;
- ZAKŁAD STOLARSKI Henryk Dunajski;
- Skład Budowlany "STAN-BUD" Stanisław Gnoza;
- Kwiaciarnia "WRZOS" K.K. Olszewscy;
- Bar "NORKA" Sylwester Janowski;
- "MOTO-SERWIS" Zbigniew Sienkiewicz;
- LODZIARNIA Janina Dobrzyńska;
- Cukiernia "MAGDA" Zbigniew Czerwiński;
- TRANSPORT USŁUGOWY Waldemar i Paweł Miecznikowscy;
- "MART-ROB" Marta Barańska;
- FIRMA HANDLOWA Grzegorz Maciaszek;
- Nadleśnictwo Jedwabno;
- Urząd Gminy w Jedwabnie;
- ZAKŁAD FRYZJERSKI Dominika Brzozowska
- Zajazd "OLEŃKA" Iwona Pasturska;
- Apteka w Jedwabnie
- OSP Jedwabno

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!




Tekst: Jolanta Pietruczuk
Zdjęcia: Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie


Szlaki Turystyczne PDF





POZDROWIENIA


Warning: mysql_connect(): No such file or directory in /home/jedwabno/public_html/inne/pozdrowienia_zobacz.php on line 2
No such file or directory